Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Конкурси > Мій друг - Янгол > Непідробний янгол

"Непідробний янгол" від Alisha опубліковано 17.04.2017

Ви вірите в янголів? Риторичне запитання, яке, як правило не потребує відповіді, адже, в момент, коли ставлять подібне запитання, кожний думає про щось своє...Одні подумки згадають найдорожчу, найріднішу, кохану людину, зодягнувши на неї німб та крила, інші ж, лише здивовано поглянуть, іронічно посміхнуться, а внутрішній голос дасть однозначно негативну чітку відповідь. Проте кожна думка має право на існування, не дарма кажуть, що скільки людей - стільки ж думок. Хоча, напевно, найгірше, коли людина не може дати відповідь на, здавалося б, просте питання, не може визначитись зі своїми думками, почуттями.

Головний герой роману "Мій друг - Янгол", Саша, у постійному дисбалансі зі своїм "я". Юнака рвуть на шматки його почуття самотності, безпорадності, нерозуміння. А емоції та відчуття душі, особистості у підлітковому віці, яка перебуває у стадії формування, знаходяться у щоденні боротьбі та протиріччі, тому підтримка та розуміння - найголовніше, що потрібно юнаку. І він їх знаходить, в чарівному голосі, по той бік телефонної слухавки.

Погодьтесь, що найлегше довірити тій людині свою душу, яку ти не бачиш і не знаєш, коли впевнений, що всі душевні переживання та секрети залишаться між вами, адже ймовірність того, що ви зустрінетесь, чи у вас з'являться спільні друзі, прирівнюється до нуля. Тому, не дивно, що, Саша довірив свої проблеми незнайомці, яка сміливо зауважила, що вона його Янгол.

Сюжет роману досить динамічний, наповнений сенсом, наближений до реальності. Кожна дія чи бездіяльність головних героїв - призводить до певних наслідків, про які варто подумати заздалегідь. Проте найтяжче визнавати, що сучасні підлітки у своїх душах ховають стільки образ, розчарувань та жорстокості. Прочитавши роман, відразу постає питання: "Як може мила, тендітна дівчинка, з небесними очима, так підло і жорстоко знущатися з однокласника?Чому вона вирішила, що може розпоряджатись долею іншої людини? Навіщо підштовхнула юнака до самогубства?" Ці питання, особисто для мене, залишаються відкритими.

Післясмак від прочитання роману, наче кава, - смачна, ароматна,... але залишає свою непідробну гіркоту. Боляче та гірко було супроводжувати Сашка його коротким життєвим шляхом. Тяжко визнати, що в своєму житті Сашко бачив та відчував мало тепла, добра, радості. Він постійно страждає від соціальної та матеріальної нерівності. Вважаю за доречне, згадати слова Ліни Костенко: "Нерівність душ - це гірше,ніж майна!". Ці мудрі слова проникли у життя Сашка та стали його основою. Шкода, що сам він цього так і не усвідомив! Душа хлопця весь час перебувала у руках Поліни, його реальність - її безглузді витівки та неймовірна підлість. Сумно і образливо, що саме образ Янгола обрала дівчина для того, щоб знущатися з Сашка. За мереживом образу янгола Поліна сховала свою чорну душу.

І на останок, хотіла б проаналізувати назву роману. "Мій друг - Янгол" досить влучна назва, проте я б інтерпретувала її трішки у іншу площину. Справжнім Янголом у жорстокій реальності виявився Сашко з чистою душею, щирим серцем та непідробною добротою!

4 (Оцінити твір може тільки користувач сайту. Увійдіть чи зареєструйтесь.)

Список користувачів, що проголосували за твірОстанній коментар

Admin 13:20:56

вітаємо з перемогою
зв'яжіться будь ласка з адміністрацією


vk183256369 18.04.2017

гарно вийшло у вас)


Додати коментар