Слава ЗСУ!

знайди книгу для душі...

Читай онлайн! Читай онлайн українською безкоштовно > Конкурси > Моє місто > Моє місто

"Моє місто" від Павел Васильченко опубліковано 18.07.2017

Дощ минувся. Виходжу на вулицю. З листя ще опадають краплі. Оминаю червоні калюжі. Прямую до зупинки.

На зупинці водії обговорюють якість доріг з кавою і сигаретою. Поряд дівчина слідкує за часом. Вмощуюсь попереду. Омите місто виблискує і ніби по троху прокидається. Відчіняються дверцята. Дівчина вказує водієві на час. Ми рушаємо. Лунає музика. Водій рахує гроші і слідкує за дорогою, часом визирає у вікно і щось до себе говорить. Узбіччя, такі знайомі минають повз. Минаєм фонтан, що ввечорі розквітає вогнями. Минаєм парк біля якого крутиться молодь. Занурюємось у провулок. Зруйновані будівлі, кіоск, цегла будинків. Їдемо далі. Вітерець приємно лоскоче руку виставлену у вікно. По переду величезна дорога. Ходять розповіді що будувалась вона як дорога і як аєродром. Місто у нас стратегічної важливості.

За час мандрівки не раз можна згадати фразу - місто довжиною у життя, і вже напевно, найдовше у Європі. За довжиною поступається лише Лос-Анджелесу. Заїжджаемо у стару частину міста. Величезний вигин вкритий чагарниками відкривається перед нами. Ще до Козацьких часів тут були перші копальні. Залізо тоді виплавляли розпалюючі багаття з перемішаного вугілля, залізної руди і деревини, прямо на відкритому повітрі. Промисловий видобуток став можливий завдяки праці Александра Поля. Провівши величезну роботу він довів що видобуток руди є єкономічно доцільним, а вміст заліза в руді перевищує сімдесят відцотків. Минаєм міст і втрапляємо до центру. По кільцю рухається транспорт. Кільце червоніє тюльпанами. Пригальмовуєм на зупинці. Кілька людей виходить. Минаєм готель і дістаємось міської ради. Поряд квітковий годинник. Всередині знаходиться краєзнавчий музей. Квітковий годинник зновуж таки найбільший у Європі. Тільки зараз звернув увагу що дощу тут не було. Асфальт сухий.

Вийшовши на зупинці, можна побачити величезний завод з виплавлення сталі, найбільший на всьому пострадяньскому просторі. Та місто славиться не тільки цим. Йому у таємничий спосіб вдалось зберегти свою колоритну назву, що хранить у собі історію краю.

Дочекавшись зеленого переходжу на інший бік. Тут стадіон імені металургів. У день міста, що святкують двадцять восьмого травня тут збирається багато людей. Завітають в місто і відомі музичні гурти.

У цих містах, за часів існування Козацтва мешкав козак що втратив не то око, не то шкутильгав на одну ногу. Мав він шинок і двір широкий. Був гостинним і товариським. Товариші часто завітали до нього у гості з приводу і без. Сам Богдан Хмельницький святкував перемогу над поляками у цьому місці. Слава про веселу вдачу мешканців цих країв вилилась у назву одного з районів.

Присяду в парку перепочити. Навколо зелено. Спекотно. Згадуються річки які протікають уздовж міста. Інгулець та Саксагань. Приємно біля них посидіти вранці з вудкою, коли пара стелиться над водою і вода здається теплою-теплою. Крізь шурхіт очерету чути як гомонять рибалки. Обговорюють новини, лунають анекдоти. Незчуєшся як час вертатися до дому.

Виринаю зі спогадів. Рушаю далі крізь парк. Тут постає монумент солдатам другої світової, і вічний вогонь і церква.

І все таки кращого міста не має. Завжди хочеться у нього повернутися. Пройтися весняними вулицями, у лапатій тіні каштанових дерев, спинитись на хвилину і відчути аромат квітучих акацій, привнесених юнним весняним вітром, і підняти очі до неба, щедро всипаного зорями, що проводжали ще чумаків у їхній чумацький шлях.

Читач вже мабуть здогадався що це місто Кривий Ріг.

(Оцінити твір може тільки користувач сайту. Увійдіть чи зареєструйтесь.)

Список користувачів, що проголосували за твір


Ваш коментар буде першим!