Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Конкурси > Хороші зміни в Україні > Літопис хороших змін в Україні

"Літопис хороших змін в Україні" від Дар'я опубліковано 14.03.2017

Літопис хороших змін в Україні

Священна та прекрасна культура українського народу! Вона - і в пишному короваї на столі, і в чистій вишиванці на тілі, і в солов'їній мові, якою ми спілкуємося щодня.

Проте не завше ставилися ми до неї з повагою, і не завжди жили ми в єдності, і не завжди мали можливість свою мову вивчати. Щоб показати зміни на краще в Україні, почнімо ж розповідь оцю.

Літа 1863 видано було указ проти мови нашої. І отримав він назву Валуєвський циркуляр на честь міністра Петра Валуєва, і забороняв він друкувати книги українською мовою. Непокірних же засилали до Сибіру на довічну каторгу, розлучали з рідною землею. І було то найбільшою карою для них.

Літа 1876 доповнений був Валуєвський циркуляр заборонами новими. Ставити вистави українською мовою та викладати в школах нею тепер не можна було. І одержав новий закон назву Емський указ від міста Бад-Емс у Німеччині.

Проте не зламався український народ! Літа 1919, а саме 22 січня, здійснилася найпалкіша мрія нашої нації. Нарешті, Західна та Східна Україна об'єдналися! І підписали на честь цього Акт Злуки, і з року в рік після події цієї вишиковуються українці в живий ланцюг від Заходу до Сходу. Приносять прапори, виконують пісні, тримаються за руки. Се - символ єдності держави.

Літа 1934 в Парижі на лінгвістичному конгресі названо українську мову однією з найкрасивіших у світі. І визнали тоді нашу мову по всій землі, а разом з нею визнали й український народ.

Літа 2017 звучить українська мова від заходу до сходу України. Розмовляють нею батьки та діти, викладають нею в школах та університетах, і не цураються її люди, а пишаються як безцінним скарбом.

22 січня українці знову стануть живим ланцюгом. І наступного дня він не розпадеться. Він завжди поєднуватиме наші серця.

учениця 5 – А класу
ПП "Навчальний заклад "Європейський колегіум"
Голосіїївського району
Київської області
Кривошеєва Дар’я
33 (Оцінити твір може тільки користувач сайту. Увійдіть чи зареєструйтесь.)

Список користувачів, що проголосували за твірОстанній коментар

Admin 23:10:42

Вітаємо з перемогою! Звяжіться із нами для отримання призу.


darja_krivosheeva 16.03.2017

Велике дякую Вам!


Admin 16.03.2017

отримав телефон учасника, проведено поповненя


Додати коментар