знайди книгу для душі...
Лицарі в каптурах нахилилися, слухаючи. Ісус, падаючи під вагою хреста, дивився на них із фрески, а в його візантійських очах був безмір дуже людського страждання.
РОЗДІЛ ТРЕТІЙ,
у якому йдеться про справи, які - здавалося б -
мають між собою так мало спільного, як
соколине полювання, династія П’ястів,
капуста з горохом і чеська єресь. А також про
диспут, стосовно того, чи треба, а якщо треба,
то кому і коли, дотримувати слова.
Над річкою Олесничкою, яка круто в’ється між чорними вільховими заплавними лугами, купками білих беріз і зеленесенькими луками, на узвишші, з якого видно було стріхи й дими села Борова, князівський кортеж зробив дещо триваліший постій. Але не для того, щоби перепочити, а зовсім навпаки. Для того, щоби втомитися. Себто по-панськи розважитися.
Коли вони під’їжджали, з боліт зірвалися хмари птаства: качок, чирянок, куликів, рибалочок і навіть чапель. Бачачи це, князь Конрад Кантнер, пан на Олесниці, Тшебниці, Мілічу, Сьцінаві, Волові і Смогожеві, а разом із братом Конрадом Білим - також і на Козьлі, негайно наказав почту зупинитися і подати йому його улюблених соколів. Князь просто-таки маніакально обожнював соколине полювання. Олесниця і фінанси могли почекати, вроцлавський єпископ міг почекати, політика могла почекати, весь Шльонськ і весь світ могли почекати - на те тільки, щоби князь міг побачити, як його улюбленець Рябий дере пір’я з крякв, та пересвідчитися, що Срібний мужньо поводитиметься в повітряній сутичці з чаплею.
Тому князь пускав коня учвал по очеретах і заплавних лугах, мов одержимий, а разом з ним гасали - так само відважно, хоча й трохи тому, що мусили, - його найстарша донька Агнєшка, сенешаль Рудігер Хаугвід та кілька пажів-кар’єристів.
Решта почту чекала в лісі. Не злазячи з коней, бо ніхто не міг знати, коли князеві набридне. Закордонний гість князя ненав’язливо позіхав. Капелан бурмотів - либонь, молитву, скарбник рахував - мабуть, гроші, міннезінгер складав - очевидно, вірші, фрейліни князівни Агнєшки обговорювали - напевне, інших фрейлін, а молоді лицарі розганяли нудьгу, об’їжджаючи і досліджуючи навколишні зарості.
- Егей, Бичок!
Генрик Кромпуш різко зупинив коня і розвернув його, вельми здивований, після чого нашорошив вуха, намагаючись з’ясувати, від котрого-то з кущів хтось покликав його стиха його власним фамільярним прізвиськом.
- Бичок!
- Хто тут? Ану, покажися! У кущах заворушилося.
- Свята Ядвіго... - Кромпуш від подиву аж рота роззявив. - Рейневан? Це ти?
- Ні, свята Ядвіга, - відповів Рейневан голосом кислим, як аґрус у травні. - Бичок, мені дуже потрібна допомога... Чий це почет? Кантнера?
Перш ніж до Кромпуша почало доходити, до нього приєдналися ще два олесницькі лицарі.
- Рейневан, - зойкнув Якса з Вишні. - Господи Ісусе, як ти виглядаєш!
“Цікаво, - подумав Рейневан, - як би ти виглядав, якби твій кінь упав одразу за Бистром? Якби тобі довелося всю ніч проблукати болотами й урочищами над Сьвєжною, а ще до сходу сонця поміняти мокрій заляпані багном лахи на свиснуту із сільського плоту сірячину. Цікаво, як би ти після такого виглядав, прилизаний паничу?”
Buriakvova 16.03.2015
Якби пояснення, чи як то правильно назвати, були в кінці сторінки, а не в кінці книги було б набагато кращеи. Так як це електронна книга неймовірно важко шукати кожен раз пояснення в кінці книги, особливо там де багато латини. А взагалі цікаво дізнаватись про нові пригоди героя та його неймовірне везіння.