знайди книгу для душі...
Читай онлайн! Читай онлайн українською безкоштовно > Конкурси > Моє місто > Рідний Гайсин
Сьогодні я хочу розказати вам про чудове маленьке містечко, в якому я мешкаю. Воно носить прекрасну назву Гайсин. Хоч, наше місто і маленьке, але воно багато чим славиться.
У містечку також, є дуже гарні визначні місця. Прикладом, Будинок Культури. У ньому проводяться майже всі заходи і свята, що проходять в нашому місті. А наша школа, інтернат-гімназія, носить почесне звання найкращої школи Вінницької області. У нас, є музей Гната Танцюри(відомого фольклориста), а пісні які він збирав і записував, досі співають в хорах.
А от, у роки другої Світової Війни Гайсинщина була дуже відомим партизанський краєм. З тих років у нас у парку стоїть Братська Могила, в якій поховано більше восьми тисяч євреїв та близько десятка партизанів.
Також, розповім вам легенду про походження прекрасної назви міста: "Колись, ще давно за часів панщини на місті сучасного Гайсина, була болотяна місцевість. І одного дня син пана пішов на полювання і не повернувся. Батько дуже горював і з ранку до ночі, ходив і гукав "Гей, сину", "Гей, сину". І саме ці слова вклалися в основу назви містечка".-от така легенда.
У нас, дуже велика промисловість. Наприклад, наш Цукровий завод,є найбільшим постачальником цукру до фабрики "Рошен", станом на 2017 рік. А збудований цей завод, був ще до Жовтневої революції(1917 рік).
Центром сучасного Гайсина, як і раніше, залишається стара ринкова площа, нині Першотравнева площа. І взагалі, місто Гайсин одне з найпривабливіших куточків Поділля. І одне з найбільших міст Віннччини. Якщо рахувати в загальному, то в місті Гайсин функціонує медичний коледж, сім загальноосвітніх шкіл, п'ять дитячих дошкільних закладів, школа естетичного виховання, дитячоюнацька спортивна школа, кінотеатр, Будинок культури, міський краєзнавчій музей, парк культури та відпочинку, стадіон. Жителів обслуговують дві поліклініки та дві лікарні. Під егідою міського комітету 12 років поспіль змагаються юні футболісти дворових команд.
Славою та гордісттю є його мешканці, зокерма Больянська Лілія Петрівна- почесний громадянин міста Гайсина, заслужена вчителька УРСР, кавалер ордена Трудового Червоного прапора; Боровиков Сергій Семенович-журналіст, поет, член Спілки письменників України; Вознюк Василь Іванович- Герой Соціалістичної Праці, гвардії генерал'полковник, відомий конструктор, перший і незмінний начальник космодрому "Капустин яр"; Горовець Еміль-відомий естрадний співак 50-60 років; Дяченко Катерина Онисемівна- Почесний громадянин міста Гайсина , кавалер орденів Леніна та Жовтневої революції. Кобзін Афанасій Іванович- директор Московського інституту психотерапії та саморегуляції, член Міжнародної Академії енергоінформаційних наук; Топалер Анотолій Семенович- Герой Радянського Союзу; Танцюра Гнат Трохимович-відомий український фольклорист, етнограф,краєзнавець; Пономарчук Степан Єфремович- Герой Радянського Союзу; Чебикін Андрій Володимерович-редактор Національної академії образатворчого мистецтва і архітектури, презмдент Національної Академії мистецтв України - і це лише частина всіх великих людей родом з Гайсина.
Ось і підходить до кінця моя розповідь про це чудове містечко. Час старанний літописець, і незабаром чисті сторінки історії Гайсина заповняться новими датами і подіями, які так само із любов'ю до рідного краю гортатимуть прмйдешні покоління.