знайди книгу для душі...
Сходинка, всупереч його старанням, зрадливо затріщала. Відчинилися двері, повіяло ларендогрою, рум’янами, вином, воском, повидлами, старим деревом, свіжовипраною білизною. Рейневан відчув, як його шию охоплює пухка рука, а пара пухких перс притискає його до поручнів сходів.
- Ми сьогодні святкуємо, - прошепотіла йому в вухо пані Блажена Поспіхалова. - Сьогодні свято, хлопче.
- Пані Блажено... Чи ж бо... Годиться...
- Тихо будь. Ходи.
- Але...
- Тихо.
- Я кохаю іншу!
Вдова втягнула його в бічну кімнату, штовхнула на ліжко. Він занурився в безодню перини, що пахла крохмалем, потонув, обеззброєний м’якістю пуху.
- Я... кохаю... іншу...
- Та й кохай собі.
РОЗДІЛ ДРУГИЙ,
у якому Флютик дотримує слова, Гинек з
Кольштейна приносить Празі святий спокій, а
історія ранить і калічить, змушуючи медиків
важко працювати.
Флютик дотримав слова. Що, зрештою, стало для Рейневана цілковитою несподіванкою.
Адже від тієї розмови минув місяць - від дня гулянки з нагоди перемоги під Таховом. Від замаху та від інциденту з пані Блаженою Поспіхаловою, який стався у ніч з четвертого на п’яте серпня. Інцидент з пані Блаженою повторився, що тут приховувати, потім ще кілька разів і, загалом беручи, мав більше приємних сторін, аніж неприємних. До перших належали - зокрема - смачні та щедрі сніданки, якими після п’ятого серпня пані Блажена стала пригощати своїх квартиронаймачів. Рейневан і Самсон, які доти харчувалися досить нерегулярно і вбого, після п’ятого серпня почали ходити по своїх справах ситі й задоволені життям, а по дорозі доброзичливо всміхалися до ближніх і весело насвистували, пригадуючи смак булочок, сирку, цибульки, печінкової ковбаски, огірочків і яєчні з тертою селерою. Яєчню із селерою пані Блажена подавала особливо часто. Яйця, казала вона, посилаючи Рейневанові погляди оксамитово-ніжні, немов альпійські едельвейси, додають сили. А селера, докидала пані Блажена, додає охоти.
Через місяць після тих подій, уже у вересні, шостого, у суботу перед Різдвом Богородиці, коли Рейневан і Самсон доїдали яєчню з селерою, в кімнаті з’явився, тихо, наче сіра тінь, знайомий Рейневанові сірий типчик у сірих гачах.
- Його милість чекають, - промовив він тихо й коротко. -У “Золотому конику”. Швидко, пане.
* * *
Празькі вулиці були надзвичайно малолюдні, навіть безлюдні. Відчувалася напруженість, пульс міста був нервовим, неспокійним і нерівним. Дахи блищали після дощу, який випав перед світанком.
Йдучи, вони мовчали. Самсон Медок озвався першим.
- Майже рівно два роки тому, - сказав він, - ми були в Зембицях. Восьмого вересня 1425 року ти прибув до Зембипь. Зі шляхетною місією визволити кохану. Пам’ятаєш?
Замість того щоб відповісти або прокоментувати, Рейневан наддав ходи.
- За ці два роки, - не здавався Самсон, - з тобою сталися істотні метаморфози. Ти змінив, не багато не мало, релігію і світогляд. Щоб їх захистити, ти ходив у бій зі зброєю в руках, часом дозволяв використати себе політикам, шпигунам і негідникам. І твоїм мотивом є вже не шляхетне визволення, а навпаки: сліпа помста. Помста, яка - навіть якщо вона якимось чудом впаде на дійсно винних осіб - однаково не поверне життя твоєму братові.
Buriakvova 04.04.2015
Менш цікаво ніж вежа блазнів через різькі скачки по часу та мало деталів. А магії якось забагато. Читати можна, сюжет захопливий