знайди книгу для душі...
— Отакої! — надула губки Світлана — Тебе не спитала? Справжня жінка має залишатися жінкою за будь-яких обста-вин. Навіть в ось таких нестерпних умовах, дикунських.
— А шо ти маєш на увазі під справжньою жінкою? — взявши руки в боки, Морва люто дивиться, на Світлану.
— Кажанчику, вона кричить на мене, — Світлана теа-трально обвила руками голову хлопця, — захисти мене від цієї фурії. Моя нога, ой-ой-ой!
— Ну все! — не витримує Аліна — Вона й мене дістала! То таки спецом зроблено, Кажане, — дістати всіх!
Дівчина підходить до свого наплечника, витягує з нього мамину аптечку. Без неї в поході, як без рук. Відкриває пластикову коробочку. З відтам дістає маленьку шкляну баночку з-під дитячого харчування. Баночка вщерть заповнена якоюсь сірою однорідною масою.
— Ану посунься, санітаре, — говорить до Кажана. — Де болить? — питає Світлану.
— Що ти будеш робити? Кажанчику! Мене болітиме, хай вона не чіпає, лишень ти, — вередує, ввійшовши в роль жертви, Світлана.
— Слухай! Це те саме, що помазати ногу кремом. Ніяких опіків чи зміни кольору шкіри — гарантую.
І не слухаючи далі волань та зітхань Світлани, відкриває баночку.
— Міцно тримай її за ногу, щоб не смикалася, — шепоче до Кажана.
Той хапає Світлану за ногу, а Аліна вправно накриває пошкоджене місце товстезним шаром мазі.
Світлана навіть не встигає до кінця зрозуміти, що трапи-лося. За процедурою спостерігають всі. І коли Аліна відхо-дить від Світлани, усі схвально аплодують.
— Тільки попробуй сказати, що це не допомагає, — по-казує Аліна на баночку, — і не думай це витирати руками. У склад мазі входить одна травичка, сильна отрута. Попа-де тобі на пальчики, затреш очка — і ку-ку.
Звичайно, Аліна каже неправду, але це тільки на благо.
Приголомшена Світлана замовкає, і на галявині нарешті лад та спокій. Принаймні, тимчасовий.
Вечеря чудова. Кулеша з тушонкою виявляється неправ-дивою смакотою. Свіжі огірки, помідори, цибулька — гар-ний додаток. Усі із задоволенням їдять, вихвалюючи кухар-ський талант Морви. Світлана, сердита й знервована, залізає в намет і відмовляється вечеряти зі всіма, оскільки в неї чергова дієта. Чомусь видається, що не через це. Її шарм суперкрасуні раптом побляк. Та й не дуже її припрошують, схоже, дістала дівчина всіх конкретно.
Сергій продовжує тішити товариство веселими розмова-ми. Здебільше згадує кумедні історії про гірські переходи.
За цікавими балачками вечір поволі перебігає в ніч. Час від часу Аліна ловить на собі зажурений погляд Кажана. Еге ж, демарш із таємною зброєю на ім'я «Світлана» не вдався, так йому і треба. Жінки — це тонка матерія, одного шарму й ласки іноді замало.
Багаття горить, потріскуючи. Так любо і мило на душі в Аліни. Цей вогонь і заспокоює, і водночас вабить, пробуджуючи в душі такі давні, майже забуті, первісні чи що, почуття. Так із нею завжди в горах, де час дихає вічністю. Чи не вперше в житті вона розуміє, що спілкування з чужими людьми може стати приємним. Чи до цього люди їй траплялися непевні, чи справа у ній. Швидше за все і перше, і друге. Вона немов довго й тривожно спала і раптом прокинулася від маячні, якою відгородила себе від світу. Ось вони зараз не ведуть високоінтелектуальні бесіди про філософію Ніцше чи важку долю Ван Гога. І виявляється, слухати про те, як Іван Мацьо спалив свої мешти, задрімавши біля ватри, а тоді мусив босим їхати до Львова, не менш цікаво, аніж читати Коельо чи Маркеса... Люди. Вони різні, як і книжки, написані ними.
Як файно. Нічне небо рясно всіяне зорями. Тут, у горах, воно видається і близьким, і далеким водночас, а ти зер-ниною в чорному полі вічності чи порошинкою. Але важ-ливою, такою потрібною, без якої вся ця безкінечність — лишень пустка, ні, не пустка — вакуум.
П'ють чай. Петро хотів всіх напоїти чаєм у пакетиках — «порохом доріг». Аліна не дозволила. Бути в горах, у чисто-му лісі і пити казна-що. Фе! Аліна виймає свої запаси, мамин чай. Сама була не певна, що там намішано. Барбарис, терен, шипшина, астрагал для солоду, бузина (зовсім трішки), шафран, віночки квітів первоцвіту — це зрозуміло. А решта — на мамин смак. Там нема звичних м'яти, ромашки, чебрецю, деревію. Мама любить повторювати — є трави-ліки, їх варто вживати лише при хворобах, а то навіть нашкодити можна, а є трави для щоденного задоволення, для чаювання. От саме таким чаєм пригостила всіх Аліна. Сергій навіть пожартував, що їм вартувало б започаткувати сімейний бізнес — «Чаї українських Карпат».
— Та ні, — заперечуе Аліна. — Уже краще «Чаї України». Мама моя з Волинського Полісся, тому трави не лише з Карпат для своїх чаїв привозить, а й із Поліських лісів.
Eduard 29.05.2024
Книга дійсно крута. Однозначно
рекомендую.
Jen 09.03.2022
Рекомендую
Дарія 06.02.2022
Хотіла написати переказ а текст зовсім
інший не рекомендую