Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Книги > Статус Королеви

Венецій посміхнувся.

- Так, мій любий графе, – погодився він. – Я ненавидів вставати вранці! Я був готовий на все, лише б поспати зайву годинку. Не міг зрозуміти, навіщо люди придумали так рано вставати… І знаєте, в дитинстві, не прийміть за зухвалість, думав, що якби був королівської крові, то змінив би такі не зрозумілі мені тоді правила – вставати рано.

- Тепер розумієш? – сміявся Олександр.

- Так, графе, тепер розумію. І радий, що саме ви мене змінили. Я полюбив схід сонця після першої нашої ранкової прогулянки. Я був вражений, я був здивований, а ще був розлючений.

- Розлючений? На кого?

- На себе, любий графе. На себе. Що проспав стільки світанків! Що втратив стільки цінного часу!

- Не можна жалкувати про втрачений час, - промовив Олександр. – Бо час, поки ти жалкуєш, теж втрачається.

Венецій зліз з коня.

- Бог наділив Вас неабиякою мудрістю, графе. Я з вами повністю згодний. Я жалкую, та все ж я щасливий, що цей ранок я не проспав, і що сьогодні не втратив можливості насолодитися сходом сонця. Мені шкода тих людей, які не розуміють і не хочуть розуміти ранкової краси.

- Не можна звинувачувати людей, - похитав головою молодий граф. – Вони працьовиті, віддані своїй справі. Праця робить їх кращими, але втомлює не лише тіло, а й свідомість. Хіба після важкого робочого дня захочеться читати, чи писати вірші, думати про філософію буття, про всесвіт?

- Люди занадто приземлені для таких тем, - промовив Венецій.

- Зовсім ні! Це помилкове твердження, любий друже. Люди вміють мислити, мріяти, та праця змушує їх звузити свої мрії до реальності.

- Можливо, праця обмежує людей! Якби їм не треба було працювати, вони могли б думати про красу і вічність, вести філософські бесіди…

Граф засміявся.

- Ти погано знайомий з людською психологією. Якби людям не треба було працювати – вони б не мріяли і не філософствували. Вони розважалися б до ночі, спали б до обіду, переплутали б день і ніч. Важка праця – ось що примушує людей мріяти. Вони мріють про відпочинок, про далекі краї. І філософські бесіди ведуть через те, що думають, як зробити світ кращим.

Попередня
-= 267 =-
Наступна
Коментувати тут. Постів 132.


Останній коментар

литературный РЕБЕ 21:18:23

Обложка красивая.


литературный РЕБЕ 21:17:13

Обложка красивая.


Іванка 13.02.2018

Роман чудовий! Читати легко та цікаво.
Спочатку бентежить різке переплетіння
сюжетних ліній, потім розумієш це одне
ціле. Дарма що кохання не принесло
щастя. Доля персонажів хвилює, змушує
задуматись. Рекомендую!


Додати коментар