Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Книги > Статус Королеви

Вона сиділа, обійнявши Емму і думала про щось своє. Може, про графа, чи його кохання. У неї не було тіток, які її обманювали, чи забували про день народження. У неї ж, взагалі, нікого не було. Вона до двадцяти чотирьох років, взагалі, жила у незнанні, що носить графський титул…

- Та все ж, - продовжила Емма. – Я думаю, ми все вчинили правильно. Який би не був результат. І якщо так склалася доля, значить, так треба.

Більше ніхто нічого не промовив. Вони просто сиділи і думали про те, що вже ніколи не побачать свою подругу. Що їх дружба минула. Їх дороги розійшлися. Ганна зустріла справжнє кохання, а вони – ні. І навряд, колись його зустрінуть.


Була ніч. Темна холодна ковдра огорнула ліс, і села, і річки. Крізь небо тьмяно проглядали зірки, а десь за лісом крізь густі дерева виднівся темно-жовтий величезний місяць. Він впирався просто у віти старих дерев, і від цього вони ще більше прогиналися та хилилися. Вітру не було. Лише де-не-де чувся шурхіт сухих гілок.

По дорозі прямував вершник. Кінь втомлено перебирав ногами, а вершник замислено дивися у темну ніч. Місяць, ховаючись в гілках, лише трохи просвічував дорогу.

Вершник раз у раз зупинявся, зачувши шурхіт, але потім щось згадував, посміхався і йшов далі. Просто одна вродлива селянка сказала йому сьогодні вранці, що в лісі зовсім не страшно. І не зрозуміло чому, але він довіряв її словам.

Саме про цю дівчину і думав граф, ідучи нічною місячною дорогою. Він згадував їх розмову… Спочатку злегка напружену, а потім просто цікаву бесіду. Вони говорили про небесні тіла, про планети, про рух землі… Сперечалися, чи можливо це… Торкалися геометрії, філософії. І скрізь вона була компетентна! Вона цитувала Данте, говорила про Діогена… Хто вона? Як її звати? Чому вона така розумна? Звідки знає науку: геометрію, астрономію? Знає так, як він. І чому веде філософські бесіди? Звідки в неї такі думки?

Вона просто підкорила його серце своїм розумом. Так з ним ще ніхто не розмовляв. Так розумно, так вишукано… Олександр вивчав науку у найкращих викладачів. Саме вони навчили його читати, писати, правильно думати, розмовляти… А вона лише просто читала книжки…

Попередня
-= 272 =-
Наступна
Коментувати тут. Постів 132.


Останній коментар

литературный РЕБЕ 21:18:23

Обложка красивая.


литературный РЕБЕ 21:17:13

Обложка красивая.


Іванка 13.02.2018

Роман чудовий! Читати легко та цікаво.
Спочатку бентежить різке переплетіння
сюжетних ліній, потім розумієш це одне
ціле. Дарма що кохання не принесло
щастя. Доля персонажів хвилює, змушує
задуматись. Рекомендую!


Додати коментар