Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Книги > Статус Королеви

- Я… Лише я…


Теплий весняний вечір. На дворі розквітли по всьому небі зорі. А Любава коло печі сидить, закуталась в три кожухи.

Мигдалина вже й вареників наварила, і компот зробила. А Любава все сидить мовчки.

Мигдалина за віника взялася, та хату почала підмітати. Все Мигдалина за Любаву робила. Весь день у себе в хаті порається, а ввечері піде до Любави та ще й там все поробить. І де тільки сили в неї бралися?

Та Мигдалина не спроста це все робила. Як молодшою ще була, то відбила вона чоловіка в однієї сільської пані. Казали всі, що Мигдалина - відьма, приворотним зіллям чужих чоловіків одурманює. І що немов би зв’язалася Мигдалина з нечестю усякою. А потім ще й хата в неї вщент згоріла. Погоріло геть усе. І почали злі язики говорити, немов би покарання прийшло Мигдалині за те, що сім’ю чужу розбила. Всі тоді від неї відвернулися, обходили її обгорілу хату третіми стежками. А згоріла у Мигдалини не лише хата, а й сарай, і город. Подохли в тому сараї корови, свині, врожай весь вигорів. Залишилася жінка ні з чим. А люди є люди… То їй покарання, кажуть, за те, що з чортами зв’язалася та чоловіка вкрала. Так воно чи ні, а Мигдалина з тим чоловіком і досі в парі. Живуть душа в душу вже котрий рік. Та що кому розкажеш… Відвернулися всі від Мигдалини, лише шепотілися їй у слід.

А Любава плювати тоді на всіх хотіла. Парочку гусей Мигдалині принесла, щоправда не найкращих, але все ж принесла. Картоплі мішок з погребу виділила. А ще й дозволила Мигдалині порубані дерева з-за сараю собі забрати, на відбудову хати.

Застерігали тоді сусідки Любаву щодо Мигдалини:

- Дивись, Любаво, люди не задля втіхи кажуть, що зв’язалася вона з нечистю. В голові в неї чаклунство.

- Яке чаклунство, яка нечисть? - сміялася Любава. – Вам аби потовктися на чужому горі.

Минули роки. Забули люди, що Мигдалина - «відьма». Відбудувала вона хату свою, господарство відродила, а Любаві не забула тої доброти. Що єдина вона не відвернулася від неї, хоча ніколи і не називала себе подругою.

Попередня
-= 362 =-
Наступна
Коментувати тут. Постів 132.


Останній коментар

литературный РЕБЕ 21:18:23

Обложка красивая.


литературный РЕБЕ 21:17:13

Обложка красивая.


Іванка 13.02.2018

Роман чудовий! Читати легко та цікаво.
Спочатку бентежить різке переплетіння
сюжетних ліній, потім розумієш це одне
ціле. Дарма що кохання не принесло
щастя. Доля персонажів хвилює, змушує
задуматись. Рекомендую!


Додати коментар