Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Книги > Статус Королеви

А на подвір’ї справжній балаган. Поставали чоловіки навколо калини з лопатами. Ніяк не наважуються її викопати. А вона цвіте, пахне, розкинула білі крони навколо себе. Стоять чоловіки, потилиці чухають. А Лесь понурий по двору ходить. Зрозумів він, що не спроста Любава це все затіяла, здогадався, що у Варвари була. Та пізно вже її сварити за те. Курило Олеся побачив, лопату кинув, підбіг до нього і пошепки:

- Лесю, що то за чортівня твоїй жінці в голову вдарила? Калина розквітла, пишна, гарна, а вона каже з корінням викопати.

- Робіть, що каже, - відповів Лесь.

Повернувся Курило назад.

- До роботи, хлопці!

Взялися до роботи, калину давай копати. А вона коренями метри зо два в землю вросла. І ні лопатою, ні ножем ті корені не беруться. Намучилися, аж до самого вечора провозилися. Та все ж викопали. Як тільки калину забрали, стрибнула Любава у яму і давай руками землю перебирати, чарівний камінець шукати.

Жінки своїх чоловіків додому тягнуть. Кажуть, надумала Любава на старість років на подвір’ї скарби знайти. Порозходилися всі. Лишили Любаву одну в ямі. Лесь коней пішов заганяти у стайню. Марічка вже спати побігла. Мигдалина додому пішла. А Любава сидить у тій ямі, та все шукає, де ж той камінь, який дитину її оживить. Вже й на коліна вперлась, бо важко навколішки сидіти. Риє землю руками, а з очей сльози течуть. Все перебрала – нема нічого.

Вернувся Лесь, поглянув на Любаву, вона брудна вся. І руки, і обличчя, і волосся. Сльози з очей течуть. Зрозумів Лесь, що не справдилось пророкування старої відьми, хоч і не знав він, що саме шукала дружина. Взяв її за руку, допоміг з ями вилізти. Повів до хати. І, навіть, слова не зронив.

Лише вже біля самої хати, невпевнено так, запитав:

- Коли Яву ховатимемо?

- Завтра…

Лягла Любава спати, та ніяк не змогла заснути. Всю ніч ворочалась. На якусь мить засне, то сняться їй усілякі нісенітниці. Що немов би треба помитися їй святою водою, змити з себе всю землю з тої ями, де калина росла..

Попередня
-= 388 =-
Наступна
Коментувати тут. Постів 132.


Останній коментар

литературный РЕБЕ 21:18:23

Обложка красивая.


литературный РЕБЕ 21:17:13

Обложка красивая.


Іванка 13.02.2018

Роман чудовий! Читати легко та цікаво.
Спочатку бентежить різке переплетіння
сюжетних ліній, потім розумієш це одне
ціле. Дарма що кохання не принесло
щастя. Доля персонажів хвилює, змушує
задуматись. Рекомендую!


Додати коментар