Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Книги > Статус Королеви

- Неймовірно.

- Вона вже хотіла було тебе попросити, щоб ти її взяла на роботу. Тільки наважилась, аж тут Марта з Іриною. А коли з Іриною так погано все вирішилось – вона тепер боїться.

- Добре, я її візьму на роботу. Із задоволенням.


Був вечір.

Граф стояв у величезній бібліотеці. Перед ним лежала розвернута книга, написана латинською. Це була одна з небагатьох робіт Миколи Коперника «Про обертання небесних сфер»

- Що так захоплено читаєте, графе? Знову фантастика?

Граф нічого не відповів.

Венецій підійшов і перегорнув декілька сторінок.

- Чому знову? – нарешті, проговорив Олександр. – Я мало що пам’ятаю з того, що читав раніше. Мені здається, що я бачу цю книгу уперше.

- Коперник? – побачивши книгу, задумливо промовив Венецій. – Я не дуже схильний до його теорії. Скоріше моя думка більш подібна з Птоломеєм. Я думаю, земля нерухома, і знаходиться у центрі світу.

- Ідея гарна, згоден. Та чомусь Коперник ближчий мені. Хоча і важко збагнути, як земля може рухатися навколо Сонця.

- Це нісенітниці, мій графе, - засміявся Венецій. – Я щоранку бачу Сонце. Воно сходить над горизонтом. І щовечора я прощаюся з ним, спостерігаючи, як воно повільно рухається вниз. Невже я повірю у ту маячню, що воно нерухоме?

Граф мовчки посміхнувся.

Венецій зручно вмостився на м’якому кріслі навпроти графа.

- Ви не в настрої сьогодні вести зі мною бесіду? Зазвичай, переконати вас у чомусь дуже важко, - посміхнувся він.

- Невже? Я готовий сперечатися на цю тему, вона дуже цікавить мене, але тільки не сьогодні. Я сьогодні віддалений від науки, наче десь літаю.

Венецій встав і повільно підійшов до графа.

- Ви багато мене навчили, - раптом промовив він. – І читати, і писати, і бачити схід. А ще ви вчили мене геометрії, фізиці… Особливо, мене тягнуло до астрономії. І ви не лишилися байдужим до мого захоплення. Ви дали мені всі знання, які тільки є в моїй голові. Все, про що я зараз думаю, всі думки, які виникають в моїй голові, якщо вони хоча б на долю розумні – то це завдяки вам. Та це не все… Ще ви навчили мене філософії та психології. Я почав розбиратися в людях, і в першу чергу, вивчив вас. Мене не обманеш. Читаючи свої книжки, заглибившись у фантастичні твори про рух планет, ви лише намагаєтесь втекти від реальності,.

Попередня
-= 432 =-
Наступна
Коментувати тут. Постів 132.


Останній коментар

литературный РЕБЕ 21:18:23

Обложка красивая.


литературный РЕБЕ 21:17:13

Обложка красивая.


Іванка 13.02.2018

Роман чудовий! Читати легко та цікаво.
Спочатку бентежить різке переплетіння
сюжетних ліній, потім розумієш це одне
ціле. Дарма що кохання не принесло
щастя. Доля персонажів хвилює, змушує
задуматись. Рекомендую!


Додати коментар