знайди книгу для душі...
- Можна тільки позаздрити. Ви багато бачили. Хто би міг подумати, з огляду на такий молодий вік вашої велебності.
- Тому, - Гжегож Гейнче проігнорував насмішку, - коли нарешті мені до рук потрапить ця saggita volans, цей самозваний демон і Боже знаряддя... То закінчиться все аж ніяк н§ мучеництвом, на яке той, мабуть, розраховує, а ув’язненням під трьома замками в Narrenturm’і. Позаяк саме у Вежі блазнів місце для блазня і божевільного.
На сходах до підземелля, з якого вже досить довго не долітали крики, зачовгали черевики.
Незабаром до зали ввійшов худий домініканець. Він підійшов до столу, поклонився, демонструючи поцятковану коричневими плямами лисину над вузьким віночком
тонзури.
- То як? - запитав із відвертою нехіттю Гейнче. - Що, брате Арнульфе? Зізнався нарешті?
- Зізнався.
- Bene. А то мені воно вже почало набридати.
Чернець підняв очі. У них не було неохоти. Не було і сліду відрази. Було очевидно, що процедура в підземеллі ратуші його анітрохи не стомила і йому не набридла. Зовсім навпаки. Було очевидно, що він з радістю почав би все наново. Стінолаз усміхнувся до братньої душі. Домініканець у відповідь не посміхнувся.
- То що? - поквапив інквізитор.
- Зізнання записано. Він сказав усе. Починаючи від закликання і викликання демона, теургії і кон’юрації - аж до тетраграмації і демономагії. Повідомив зміст і обряд підписання цирографа. Описав усіх, кого бачив під час шабашів і чорних мес... Але не видав, хоч ми старалися, місць укриття магічних книг і гриму арів... Ну, але ми змусили його назвати прізвища тих, для кого він виготовив амулети, у тому числі й убивчі амулети. Він також зізнався, що з диявольською допомогою, використовуючи urim і thurim266, зневолив, зробив підвладною собі та спокусив дівицю...
- Про що ти мені тут мелеш, братчику? - гаркнув Гейнче. - Що ти верзеш про демонів і дівиць? Контакти з чехами! Імена таборитських шпигунів і емісарів! Контактні скриньки! Місця, де сховано зброю і пропагандистські матеріали! Прізвища завербованих! Прізвища тих, хто симпатизує гуситству!
- Із цих речей, - заїкнувся чернець, - він не видав нічого.
- Значить, - Гейнче встав, - завтра візьметеся за нього знову. Пане фон Грелленорт...
- Присвятіть мені, - Стінолаз вказав очима на худого ченця, - ще хвилинку.
Інквізитор нетерплячим жестом відіслав ченця. Стінолаз зачекав, доки той вийде.
- Я хотів би, - сказав він, - виявити добру волю. Розраховуючи на те, що це залишиться таємницею, стосовно тих загадкових убивств, я хотів би, якщо дозволите, порадити вашій велебності...
- Тільки не кажіть, будь ласка... - Гейнче, не піднімаючи погляду, тарабанив пальцями по столі. - Не кажіть, що винні євреї. Які використовують urim і thurim.
- Я радив би упіймати... І ретельно допитати... Двох осіб.
- Прізвища.
- Урбан Горн, Рейнмар з Беляви.
- Брат убитого? - Гжегож Гейнче поморщився, але це потривало лише коротку мить. - Гм. Без коментарів, без коментарів, пане Біркарте. А то ви знову готові будете дорікнути мені незнанням Святого Письма, цього разу історії про Каїна й Авеля. Отже, цих двох. Ручаєтеся мені словом?
Buriakvova 16.03.2015
Якби пояснення, чи як то правильно назвати, були в кінці сторінки, а не в кінці книги було б набагато кращеи. Так як це електронна книга неймовірно важко шукати кожен раз пояснення в кінці книги, особливо там де багато латини. А взагалі цікаво дізнаватись про нові пригоди героя та його неймовірне везіння.