знайди книгу для душі...
- І ти думаєш, що це що-небудь значить? Як звати того диякона?
- А ти що, знаєш усіх?
- Знаю багатьох. Як його на ім’я?
- Анджей Кантор.
- Фінансові клопоти, - сказав, замислившись на хвильку, демерит, - здається, у цій родині спадкові. Чув я про Павла Кантора, якого половина Шльонська переслідувала за борги і махінації. А в кармелітів зі мною сидів Матеуш Кантор, вікарій із Длуголенки. Він програв у кості ковчежець і кадильницю. Я боюся навіть подумати, що програв твій диякон.
- Це давня справа.
- Ти мене не зрозумів. Я боюся навіть подумати, що він програв останнім часом.
- Не розумію.
- Ох, Рейнмаре, Рейнмаре. Ти вже, думаю, бачився з цим Кантором?
- Так, бачився. Але я все ще не...
- Що йому відомо? Що ти йому сказав?
- Практично нічого.
- Перша добра новина. Тому даруймо собі як це знайомство, так і домініканську допомогу. Потрібні нам кошти зберемо в інший спосіб.
- Цікаво, який?
- Та от хоч би продавши оцей майстерної роботи кухлик.
- Срібний. Звідки він у тебе?
- Я ходив по базару, розглядав торгові прилавки, а кухлик раптом опинився в мене в кишені. От загадка!
Рейневан зітхнув. Самсон зазирнув у кухоль, тужно дивлячись на залишки піни. Шарлей натомість взявся розглядати лицаря, який у найближчій аркаді саме кляв на чім світ стоїть зігнутого в поклоні єврея. Лицар носив малинової барви шаперон і багатий лентнер, оздоблений спереду гербом, на якому було зображене млинове коло.
- Шльонськ як такий, - мовив демерит, - я залишаю за собою, в принципі, без жалю. Я кажу “в принципі”, бо одного мені таки шкода. Отих п’ятисот гривень, які віз збирач податків. Якби не обставини, гроші могли бути нашими. Мене злить, зізнаюся, думка, що ними збагатився, випадково і незаслужено, який-небудь бовдур на кшталт Буко фон Кроссіга. Хтозна, може, отой Рейхенбах, який отам якраз у цю хвилину обзиває ізраеліта жидом пархатим і свинею? А може, хтось із тих біля будки лимаря?
- Щось сьогодні тут винятково багато збройних людей і лицарів...
- Багато. А оно, гляньте, нові під’їжджають...
Демерит раптом затнувся і голосно втягнув повітря. Зі Срібногірської вулички, що вела від Підвальної брами, на ринок саме в’їжджав раубрітер Гайн фон Чірне.
Шарлей, Самсон і Рейневан не чекали. Зірвалися з лави, щоб потихеньку дати драла, перш ніж їх помітять. Але було вже пізно. Їх помітив сам Гайн, їх помітив Фричко Ностіц, який їхав поруч із Гайном, їх помітив італієць Вітелоццо Гаетані. В останнього, коли він побачив Шарлея, від люті зблідла все ще опухла і прикрашена свіжим шрамом фізіономія. Наступної секунди ринок міста Франкенштейна заполонили крики і тупіт копит. А ще за якусь мить Гайн зганяв злість на корчмаревій лаві, рубаючи її на друзки сокирою.
- Догнати! - ревів він своїй озброєній свиті. - За ними!
- Туди! - репетував Гаетані. - Вони туди втекли!
Buriakvova 16.03.2015
Якби пояснення, чи як то правильно назвати, були в кінці сторінки, а не в кінці книги було б набагато кращеи. Так як це електронна книга неймовірно важко шукати кожен раз пояснення в кінці книги, особливо там де багато латини. А взагалі цікаво дізнаватись про нові пригоди героя та його неймовірне везіння.