знайди книгу для душі...
- Ян Гвєзда з Віцеміліц, гетьман Табора, - оповідав Бразда, - розпрощався з цим світом останнього дня жовтня. А його наступник, шляхетний пан Богуслав зі Швамберка, віддав Богу душу менше тижня тому.
- Тільки не кажіть, - насупив брови Шарлей, - що вони обидва загинули від рук таємних убивць.
- Обидва померли від ран, отриманих у бою. Гвєзду поранило стрілою в обличчя під Младою Вожицею, у переддень святого Луки, і невдовзі він помер. Пан Богуслав був поранений у бою за ракуське місто Рец.
- Значить, це не замахи, - зробив глузливу міну Шарлей, - а смерть для гуситів ледь не природна!”
- Не зовсім. Кажу ж, і той, і іншій померли через якийсь час після поранення. А може, були б одужали? Якби їм хтось, скажімо, не дав трутки? Дивний, погодьтеся, збіг обставин: два великі таборитські вожді, обидва спадкоємці Жижки, вмирають один за одним протягом місяця...
- Для Табора величезна втрата, - докинув Велек Храстицький. - А для ворогів наших вигода настільки велика, що вже й раніше були підозри. А зараз, після сенсаційних заяв молодого пана Беляви, справа повинна прояснитися до кінця. Повністю прояснитися.
- Ну та зрозуміло, - кивнув Шарлей, удавано серйозний. - Настільки повинна, що коли знадобиться, то візьмуть молодого пана Беляву на тортури. Адже ніщо, як відомо, так не прояснює підозрілих справ, як розпечене залізо.
- Та що ви, - посміхнувся Бразда, але якось не дуже переконливо. - Ніхто про таке навіть і не думає.
- Таж пан Рейнмар, - додав настільки ж малопереконливо Олдржих Галада, - брат пана Петера! А пан Петер з Беляви був наш. Та й ви теж наші...
- І як такі, - глузливо вставив Урбан Горн, - вони вільні, правда? Можуть, якщо захочуть, піти собі куди захочуть? Хоч би й зараз? Га? Пане Бразда?
- Ну... - запнувся гетьман градецької кінноти. - Теє-то... Ні. Не можуть. У мене інший наказ. Тому що, бачите...
- Небезпечно тут навколо, - відкашлявся Галада. - Ми повинні вас... Гм-м... Старанно охороняти.
- Зрозуміло. Повинні.
* * *
Усе було зрозуміло. Амброж уже більше не цікавився ними і не звертав на них уваги, але вони перебували під постійним контролем і наглядом гуситських воїнів. Здавалося б, вони були зовсім вільні, ніхто їм не нав’язувався, зовсім навпаки, до них ставилися як до товаришів, мало того, їх навіть озброїли і майже включили до складу легкої Браздової кінноти, яка тепер, після об’єднання з головними силами, налічувала понад сотню вершників. Але вони були під вартою, і заперечувати цей факт було неможливо. Шарлей спочатку скреготав зубами і тихо матюкався, та врешті-решт махнув на це рукою.
Залишалася справа нападу на колектора, і про неї ні Шарлей, ні Рейневан не збиралися забувати. Ані закривати її.
Хоч Тибальд Раабе старанно уникав розмови, його врешті-решт приперли до стіни. Точніше - до воза.
- А що мені було робити? - спалахнув він, коли йому нарешті дали можливість говорити. - Пан Самсон натискав! Треба було щось скомбінувати! Думаєте, якби не чутка про гроші, Амброж дав би нам кіннотників? Ага, дірку від бублика! Так що вам годилося би мені подякувати, а не кричати на мене! Якби не моя ідея, то ви сиділи б зараз у Вежі блазнів і чекали на інквізитора!
Buriakvova 16.03.2015
Якби пояснення, чи як то правильно назвати, були в кінці сторінки, а не в кінці книги було б набагато кращеи. Так як це електронна книга неймовірно важко шукати кожен раз пояснення в кінці книги, особливо там де багато латини. А взагалі цікаво дізнаватись про нові пригоди героя та його неймовірне везіння.