знайди книгу для душі...
- Не виключено, - Шарлей підняв кухоль. - Не виключено, хлопче.
- А далі? Триденна пиятика з нагоди здобуття свободи?
Шарлей не відповів, бо пив... Але перш ніж перехилити кухоль, він підморгнув поверх нього, і це підморгування могло означати все, що завгодно.
- Усе-таки це була помилка, - серйозно сказав Рейневан, не відриваючи погляду від демеритового борлака, який ходив угору-вниз із кожним ковтком. - Можливо, помилка каноніка. А може, моя, що я його послухався. Що зв’язався з тобою.
Шарлей пив, не звертаючи на нього жодної уваги.
- На щастя, - вів далі Рейневан, - усьому цьому можна легко зарадити. І покласти край.
Шарлей відірвав кухоль від губів, зітхнув, облизав піну з верхньої губи.
- Ти хочеш щось мені сказати, - здогадався він. - То кажи.
- Ми, - холодно сказав Рейневан, - просто не підходимо один одному.
Демерит кивнув, щоб йому налили другий кухоль пива, і якийсь час, здавалося, цікавився виключно цим кухлем.
- Ми трохи різні, це факт, - погодився він, відпивши. - Я, для прикладу, не звик грати чужих дружин. Якщо ж у нас із тобою гарно покопирсатися, то, напевно, знайдеться ще декілька відмінностей. Це нормально. Створено-бо нас за образом і подобою, але Творець подбав про індивідуальні риси. І хвала Йому за це.
Рейневан махнув рукою, дедалі більше сердячись.
- Я оце ж бо розмірковую, - випалив він, - чи мені з тобою, в ім’я Творця, не попрощатися. Тут і тепер. Просто розійтися кожен у свій бік. Бо я таки справді не знаю, на що ти мені можеш придатися. Боюся, що ні на що.
Шарлей позирнув на нього з-над кухля.
- Придатися? - повторив він. - На що? Легко перевірити. Ти-от гукни: “На допомогу, Шарлею!” - і буде тобі допомога.
Рейневан знизав плечима і розвернувся, збираючись піти. Одначе зачепив когось. А той хтось ударив його коня так сильно, що кінь аж ґеґнув і сіпнувся, перекинувши його в гній.
- Як ти ходиш, селюче? Куди лізеш зі своєю шкапою? Це місто, а не твій засраний висілок!
Той, кого він ненавмисне зачепив, був одним із трьох молодих чоловіків, одягнених багато, модно й елегантно. Усі троє були неймовірно подібні: однакові вигадливі фески на завитому на бігуді волоссі, підбиті ватою каптани, прострочені так густо, що рукави нагадували величезних гусениць. А ще вони були вбрані в модні облягаючі паризькі брюки, так звані mi-parti171, із ногавицями контрастних кольорів. Усі троє тримали точені ціпки з кульками.
- Господи Ісусе з усіма святими, - повторив дженджик, викручуючи ціпком млинок. - Що за хамство в цьому Шльонську, що за непристойна дикість! Чи їх хто-небудь коли-небудь навчить культурі?
- Доведеться, - сказав другий, із таким самим галльським акцентом, - самому взяти на себе цю працю. І ввести їх у Європу.
- Атож, - підхопив третій модник, у синьо-червоних mi-parti. - Для початку, у порядку введення, ми по-європейськи вичинимо шкуру цьому простакові. Ну ж бо, панове, за ціпки! І щоби ніхто не стояв без діла!
- Гей, ви! - крикнув власник пивної лавки. - Без дебошів, панове купці! Бо покличу сторожу!
Buriakvova 16.03.2015
Якби пояснення, чи як то правильно назвати, були в кінці сторінки, а не в кінці книги було б набагато кращеи. Так як це електронна книга неймовірно важко шукати кожен раз пояснення в кінці книги, особливо там де багато латини. А взагалі цікаво дізнаватись про нові пригоди героя та його неймовірне везіння.