знайди книгу для душі...
Тим часом з хати знову випурхнула чорнявка.
– І молока теж, тату? – гукнула вона, прямуючи до хвіртки.
– Ну, як питимеш, – долинуло з хати.
Донька Інокентія пішла. Христинка постояла під яблунею, походила подвір’ям, сперлася на штахетник. Інокентій все не виходив.
З’явився він, коли дівчині вже остаточно уривався терпець. Винувато розвів руками:
– Звиняюсь, вельмиласкава. Оце всю хату перерив – нема. І Надійку питав – не бачила. Певно десь загубилися.
У Христинки тривожно затукало серце.
– Загубилися?
– А нащо вони мені? Дасть Бог, більше я туди не звертатимусь.
– Можете назвати адресу фонду?
– Хіба то адреса? Якась поштова скринька. Я й не був там ніколи! Написав письмо, мені прийшла відповідь, оце й хотів її тобі показати. Потім представник фонду приїздив сюди, оглянув Надійку, а інший чекав на мене вже в Борисполі з документами. От і все. Я ж не знав, що вони тобі знадобляться, ті документи, вибач... Спалив. Тепер згадав – робив уборку в хаті й спалив. Аби не були неприємним спогадом, нехай Надійка забуде!
Інокентій говорив невимушено й переконливо. Христинка майже повірила, але не до кінця. Напис.
– А напис?
– Який напис?
– У журналі, в котельній. Там написано: „глибинка”. Це тільки він, Максим, міг написати.
– Господи, та хто там тільки чого не пише! Хлопці приколюються. Ось узавтра я знову в нічну, прийдеш і розберемося з тим написом. Узагалі, все це починає вже мені набридати! Я відповів на всі ваші запитання, пані слідчий. Хватить! Співчуваю, що пропав ваш знайомий, але повторюю: я його не бачив!
Христинка знітилась. Справді, чого вона доскіпується до цього чоловіка? Він живе власним життям і ніякого стосунку до зникнення Максима не має. Напис? А може його зроблено іншого дня?
– Вибачте...
За місяць і чотири дні до цієї розмови Павло Павлович походжав терасою котеджу й задумливо дивився на лагідне плесо спорудженого зусиллями мешканців селища озерця.
– Павлику! – туге Вірине тіло торкнулося його грудей і, як завжди, зродило збурення. – Лариска зі своїм магнатом гострять лижі на Майорку. Ти б не пустив із ними свого котика, на тиждень?
У Павла Павловича сіпнувся кутик рота.
– Віро, це невчасно. Мій теперішній фінансовий стан…
– Отже це правда!
– Що?
– Те, що я чула! – її оксамитові в спокійному стані очі зробились терново-крижаними; як губився він перед такими її очима! – Що тебе „кинули”, що ти по шию в говні, що ти банкрут!
– Ну, це перебільшення. Але ситуація дійсно серйозна. І ми повинні разом…
– Ніфіга я не повинна! Гм, Лариска брьохатиметься собі в морі й смагнутиме під пальмами, а я що, манячитиму з тобою в твоєму неперевершеному лайні? Хіба для цього я виходила заміж? Ти що обіцяв, забув?
– Не забув, Вірочко, не забув. Але зрозумій: усе надто серйозно!