знайди книгу для душі...
- Тому, - Отто де Бергов не опустив голови, - що я так хочу.
- Ну що ж, - Біберштайн протяжно харкнув, плюнув. - Ваш замок, ваша воля, ваше право. Але якщо ви так, то мені якось розхотілося у вас гостювати. Завершуймо справи і кому в дорогу.
- Рація, - кивнув головою Лотар Герсдорф.
- Факт, - підтакнув Янко Шафф. - Та й мені щось ніби спішно. Закінчуймо торги і прощаймося.
- Тоді, щоб ви про мене все-таки краще згадували, - заявив де Бергов, явно стримуючись, - буде знижка. Спеціальна ціна, як для брата. Як у Кутній Горі вісім років тому назад. Копа грошів за голову. Бабів і підлітків додаю задаром.
- І не підвищуймо ціни один перед поперед одним, - запропонував Герсдорф, - а поділімося. Будишин, Згожелець, Любій, Фридланд, Єленя Гура. Спочатку поділимо порівну бабів і шмаркачів, арешту...
- Решта порівну не ділиться, - швидко підрахував Кекеріц. - Не буде справедливо.
- Буде, душею клянуся, - сказав де Бергов, жестом підкликаючи своїх збройних. - Буде справедливо як холера, ніхто не вийде зі збитком. Гей, брати їх! Цих чотирьох! Брати, і в пута!
Мартагузи Прищуватого ще не встигли збагнути, що коїться і про що йдеться, як уже були зв’язані. І тільки коли їх повпихали поміж їхніх недавніх бранців, почали шарпатися, верещати і матюкатися, але їх блискавично і безжально втихомирили ударами палок, батогів і ратищ списів.
- Пане, - застогнав Прищуватий, якого ніхто не торкнувся. - Як же це... Таж це мої люди...
- Ти, може, хочеш до них приєднатися? Маєш таке бажання?
- Та ні, ні, що ви, - губи Прищуватого розтулилися в широкій улесливій гримасі. - Ніяк ні! Що вони мені, родичі, чи як? Знайду собі нових.
- Факт, завжди хтось знайдеться. То йди. Ага, був би забув...
- Га?
Отто де Бергов усміхнувся у відповідь, після чого кивнув до Дус фон Пак, яка тримала дротик поперек сідла. Дус блиснула зубками, її блакитно-зелені очі загорілися.
- Ти привів у мій замок шпигуна і вбивцю. Біжи до брами. Гайда! Швидко!
Прищуватий зблід, став білий, як риб’яче черево. Моментально охолов, крутнувся на п’ятці й помчав до брами, наче хорт. Біг швидко. Дуже швидко. Скидалося на те, що добіжить.
Не добіг.
РОЗДІЛ ДЕСЯТИЙ,
у якому з’ясовується, що ніщо так не посилює
розумових здібностей, як голод і спрага. А коли
треба розв’язати якусь загадку, найкраще буває
посцяти на людські останки. Але обов’язково в
День Померлих.
- Рейнмар фон Беляу зі Шльонська, - Отто де Бергов, пан на замку Троски, кинув на Рейневана оцінюючий погляд, з голови до ніг і назад. - Чорнокнижник. Алхімік. Гуситський шпигун. А до того всього ще й найманий убивця. Широкий, так би мовити, діапазон спеціальностей. Ї з котрою з них ти прибув у мій замок? Не відповідаєш? Нічого. Я і так знаю.
Рейневан мовчав. Горло йому перехопило так, що він не міг ковтнути слину. Льох був страшенно холодний і страшенно смердів. Сморід, здавалося, вибивався з-під прикритого важкою залізною решіткою отвору в підлозі. Хоч сходження під вежу гвинтовими сходами зайняло чимало часу, рівень, на якому вони перебували, не був найнижчим. Нижче було ще щось. Льохи під Панною сягали, певно, самого нутра Землі.
Buriakvova 04.04.2015
Менш цікаво ніж вежа блазнів через різькі скачки по часу та мало деталів. А магії якось забагато. Читати можна, сюжет захопливий