знайди книгу для душі...
- Іди з ним, Мозер. Щоб йому яка-небудь дурість на думку не спала.
- Я тільки що з морозу, - запротестував бургман. - А йому куди втікати? У зиму, в хурделицю? Поміж вовки й чудовиська? На погибель? Таж він не дурний.
- Іди, я сказав.
* * *
Хурделиця не хурделиця, вовки не вовки, Рейневана не обходило. Він мусив утекти, а це був єдиний шанс. Тепер, уночі, коли Шафф і його люди об’їлися, були ліниві і сонні. У мороку сіней, коли Мозер обмінювався кількома словами і грубими жартами з Дорфіигером, який повертався, Рейневан схопив кожух. І важку гирю від ваги, яка там стояла.
Подвір’я зустріло їх холодом і заметіллю. І темрявою. За стодолу вони пробиралися майже навпомацки.
- Обережно, - застеріг Мозер, який ішов попереду. - Бо десь тут плуг лежить...
Він спіткнувся, з гуркотом повалився. Коли він, лаючись на чім світ стоїть, піднімався на карачки, Рейневан уже сунув до нього зі своєю гирею, уже примірявся, щоб гупнути бідолаху в потилицю. Цієї миті на тлі присипаної снігом купи гною майнули швидкі тіні, пролунав глухий стук. Мозер зойкнув і впав навзнак. Наступної миті в Рейневанових очах загорілося сто свічок, а в голові гримнуло сто громів. Подвір’я, халупа, стодола і купа гною затанцювали і врізали дикого голубця, а земля і небо кілька разів помінялися місцями.
Він не впав: його підтримували кілька пар міцних рук. На голову йому натягнули грубий мішок. Руки зв’язали. Потягли. Кинули на сідло коня, який хропів і тупав. Кінь зразу ударився в галоп, б’ючи копитами об каміння. Рейневанові зуби клацали і дзвеніли під мішком, він боявся, що відкусить собі язик.
- У дорогу! - скомандував хтось із хрипким, паскудно злим голосом. - Поїхали, поїхали! Учвал!
Вітер завивав і висвистував.
РОЗДІЛ ДВАНАДЦЯТИЙ,
у якому Рейневан повертається до Шльонська.
З перспективою життя такою ж далекосяжною,
як і в одноденки з роду Ephemera, але зате з іще
одним приводом для помсти.
Коли різким рухом з його голови стягнули мішок, Рейневан згорбився і зіщулився, скривившись, змружив повіки: іскриста білизна снігу осліпила його болісно і цілковито. Він чув запах диму й кінського поту, чув тупіт, хрипіння й іржання коней, брязкіт спорядження, гомін, зрозумів, що його оточує чимала група людей.
- Вітаю, - почув він ще до того, як почав бачити. - Вітаю з вдалим полюванням, пане Дахс. Важко було?
- Нічого особливого, - відповів з-за плеча знайомий йому голос, той самий злий і хрипкий, але тепер наче трохи догідливий. - Бувало важче, вельможний пане Ульріху.
- З людей Шаффа хтось постраждав? Кривда комусь сталася?
- Нічого такого, чого мазь не гоїть. Рейневан обережно розплющив очі.
Він був у селі, великому; над стріхами халуп, стодол і сараїв здіймалася дзвіниця костелу. Вулиця була заповнена вершниками, щонайменше сорок коней. Серед кінних були лицарі в повних металевих обладунках. Були вимпели. У тому числі один золотий з червоним оленячим рогом. Зрештою, ще до того, як побачив герб, Рейневан здогадався, чиїм бранцем він є цього разу.
Buriakvova 04.04.2015
Менш цікаво ніж вежа блазнів через різькі скачки по часу та мало деталів. А магії якось забагато. Читати можна, сюжет захопливий