знайди книгу для душі...
— Козли, — сказав я. — З вогнем граються. Таким тільки дай сірники, то вони й хату запалять.
Хеда мовчала. Її рука все дужче стискала мою, я чув, як у долоню вп’ялися її гострі нігтики.
Ми зайшли у геть незавидну вуличку, де я ще здалеку помітив такого ж незавидного «жигулика», щоправда, не жовтого, не міліцейського. Нарешті і я сів біля Хеди.
Водій вочевидь нам зрадів, хоча й запитав трохи злякано:
— Що це так шандарахнуло, ти не знаєш?
— Розборки, — сказав я. — Що ж іще! Давай, погнали.
— Ну, вони геть озвіріли. Скоро Кремль запалять.
— А тобі жалко Кремля? — спитав я.
Він глипнув на мене через праве плече, точнісінько, як покійний Вессон. І все зрозумів.
— Та мать його в йоб, той Кремль. Хай палять разом із Білим домом. Людей жалко. Наїхало цих чорножопих…
— Не матюкайся при дівчині,— сказав я. — Бо оштрафую. Не личить біложопим матюкатися.
Він ніяк не міг мені догодити й похнюпився. Потім, згадавши рятівну тему, сказав раденько:
— А наші сьогодні виграли, бачив?
— Ти не знаєш, де я був? — спитав я похмуро.
Він прокашлявся і зробив останню спробу — торкнувся погоди, про яку говорять усі нормальні люди, коли їм більше нема про що говорити.
— Гарненький сьогодні дощик пройшов.
— Гарненький, — сказав я. — Особливо стороною.
Тепер я слухав тільки присутність Хеди. Не її, а саму присутність. Я чув її не так, як жінку чи дівчину, не так, як доторк руки чи аромат тіла. Я чув її, як бритву, котра розтинала навпіл те, що сталося за ці кілька днів, і те, що буде потім. Я не знав, як воно буде, тільки знав, що його початок ось тут і зараз. Відлік уже пішов…
Водій, попри свою балакучість, головне завдання виконав бездоганно. Я попросив його зупинитися біля нічного ресторану, що за іронією долі називався «Білий папуга». Какаду, між іншим, також білий папуга, і виходило так, що ці білі папуги є найбільшими пияками.
Втім, я, звичайно, не збирався вести Хеду до нічного ресторану. Принаймні зараз. Це просто був дешевий хід конем перед водієм: нехай думає, що я гуляю собі з коханкою, і не знає, де ми притулимося в нетрях цього чужого міста. Ми ліпше пройдемо пару кварталів пішки.
Я дав йому п’ятдесят баксів і сказав примирливо:
— А дощик таки гарний пройшов, правда ж?
— Так, — сказав він. — Особливо стороною.
Будинок наш був майже у центрі міста. Наш. Досить пристойна сталінська будівля, яка зводилася, напевно, для таких людей, як троюрідний брат дядька мого батька. Котрі стояли за шторою.
Вхід до під’їзду був із кодовим замком, а вже на другому поверсі броньовані двері вели до нашої оселі, яка коштувала на добу стільки, як я щойно заплатив водієві. Це тому, що такі апартаменти знімаються на день-кілька. Зате ніхто не допитується, хто ти, звідки і з ким.
Я також не збирався тут довго затримуватися — так, перечасувати грозу. Перечекати дощик. І якщо чесно, то ще не знав, що робитиму після дощику. Бритва просто ґвалтовно відтяла те, що було, від того, що має бути. Дорога, якою я сюди прийшов, поки що не мала зворотного напрямку.