знайди книгу для душі...
БачишТ Тож Гермес мріє там... — Гермес (Меркурій) — посланець богів у грецькій міфології. Він проводив душі померлих в Аїд.
ВНУТРІШНЄ ЗАМКОВЕ ПОДВІР’Я...
Та де ж ти ділась. Піфіє... — Піфія — ім\'я дельфійської віщунки.
Первинна вже нак&па я лиха, /Вторинна ж, і третинна, й четвертинна— /Ще більиіе!—Згідно з грецькими міфами, Гелена мала кілька існувань: первинною вона була дружиною Менелая, викраденою Парісом; вторинною — являлась одночасно у Трої і в Єгипті; третинною — сходилася після смерті а Ахіллом; тепер вона четвертинна — повернулася у Спарту з Аїду.
Перехопились через Пілос,— /І Нестор здержать не здолав... — Нестор — у гомерівському епосі найстарший з-поміж ахейських вождів, що облягали Трою, цар Пілоса.
Ви нині герцоги, владуйте, /Я вам весь край оддам у лен — /Цариці Спорти всі слугуйте, /Вона над вами сюзерен. — Лен — за феодального права спадкове земельне володіння, що його діставав васал від сеньйора за військову службу. Сюзерен — найвищий сеньйор.
Коли між комишів Еврота /Вона з яйця постала там... — За одним Із
варіантів міфа, Гелена вийшла з яйця Леди, заплідненого олімпійським лебедем.
...Жахтять плоди — Помони щедрий даток... — Помона — богиня плодів і садків у греко-римській міфології.
...Аркадія блаженна розцвітеться... — Аркадія — країна в середній частин) Пелопоннесу (Греція); в Ідилічній поезії — символ щасливо?країни.
...У Гефеста обценьки... — Гефест (Вулкан) — бог вогню й металів у греко-римській міфології.
Евфоріон — син Фауста й Гелени (згідно з міфом — Гелени й Ахіллеса). Риси Ввфоріона навіяні Гете постаттю Байрона, що 1824 р. загинув у Міссолунгі, взявши участь у визвольній війні грецького народу.
Згубний, безумний лет! і кар! І кар! — І кар — син легендарного героя Дедала, що на воскових крилах тікав разом з батьком з неволі від крітського царя Мін оса. Незважаючи на батьківські попередження, Ікар злетів надто високо — до сонця; крила розтали, юнак упав у море і загинув.
...Воболоні асфоделей... — Асфодель — міфічна рослина, що нібито вкриває луки підземного царства.
...А між ними репетує ще й Сіленів довговух... — Сілен — учитель Вакха, бога вина; мав осла, що своїм криком лякав велетнів.
ДІЯ ЧЕТВЕРТА
Написано 1830—1831 pp.
ВЕРХОГІР\'Я
...Кали Молоха невмолимий молот, /Куючи гори, скелі роздробляй. — Молох — давнє східне божество; у Мільтона («Утрачений рай») — один Із князів пекла; у Клопштока («Мессіада») — гордий богоборець, що возд витав гори.
...«Земні царства І їхні всі пишноти*. — Цитата з Євангелія від Матвія (гл. IV), де розповідається, як диявол спокушав Христа.
Модерна гидь Сарданапале! — Сарданапал — легендарний ассирійський цар, великий розкошолюб.
Як генеральний штаб працює, /Фельдмаршал втоми не відчує. — Натяк на бездарного фельдмаршала герцога Брауншвейгського, який очолював похід європейської реакції проти Французької революції.
  25.11.2016
але
  25.11.2016
важко зрозуміти
  22.11.2016
на какой странице о Маргарите?