знайди книгу для душі...
Ні, квінтесенцію саму, /Як Пітер Сквінс, я з них візьму. — Пітер Сквінс (або Квінс) — популярний в Англії й Німеччині театральний персонаж, що походить від шекспірівського «Сну літньої ночі». П’ята дія «Сну» завершується трагедією «Пірам і Тісба», виставленою в палаці афінського герцога Тезея місцевими ремісниками під орудою режисера Пітера Сквінса.
Увіходять Трос Дужих. — Назва «Троє Дужих» запозичена з біблійної «Книги\'царств», де перераховуються імена героїв із Д авидового війська.
НА ПЕРЕДГІР’Ї
...# грав в кільце, а про турніри снив — Гра в кільце полягала в тому, що вершник мав на скаку попасти шпагою чи кинджалом у підвішене кільце.
Нурційський славний некромант, сабінець... — Нурція (або Норчія) — місто в Сабінській області (Середня Італія); некромант — ворожбит, який нібито міг викликати душі померлих і дізнаватися в них про майбутнє.
.../ наших лав списи блискучі Окрили вогники скакуні.. — Натяк на т. зв. «вогні святого Ельма» — вогники, що часом з’являються на верхівках корабельних щогл.
...Нам світять дивні Діоскури, /Що бережуть плавців од бурі... — За давнім повір’ям, сузір’я Діоскурів (близнят) сприяло мореплавцям.
У ШАТРІ САМОЗВАНЦЯ
«Те Deum laudamus* (латин. «Тебе, Бога, хвалимо») — початкові слова католицького молебня.
...ЗІ скла венецького, шр дивну силу мас... — У середні віки існувало повір’я, що венецьке скло має властивість виявляти підмішану до пиття трутизну, а також оберігати людину від сп’яніння.
ДІЯ П’ЯТА
Деякі сцени цієТдії були готові вже 1798—1800 pp., але остаточно закінчив П Гете лише 1830 р.
ВІДКРИТА МІСЦЕВІСТЬ
Філемон і БавкІда —- постаті античного міфа, переказаного нам Овідієм у «Метаморфозах». Це було патріархальне селянське подружжя, що звікувало вік у праці, дружбі й вірності; коли Зевс із Гермесом мандрували по Фрігії, тільки старенькі гостелюби дали їм притулок у своїй хатині, за що й були помилувані Зевсом, коли він наслав потоп на грішних фрігійців. Гете взяв із цього міфа лише характери.
ПАЛАЦ
І в Навуфея був садок. — У Біблії, в «Книзі царств», розповідається, що суміж із садами самарійського царя Ахава був виноградник простого чоловіка Навуфея, який відмовлявся продати його цареві. Тоді цариця Ієзавель звинуватила Навуфея в блюзнірстві, І невинну людину каменували.
ПРОСТОРЕ ДВОРИЩЕ ПЕРЕД ПАЛАЦОМ
Лемури — безіменні замогильні привиди, що, за римським повір’ям, блукали коло могил.
ГРОБОКЛАДИНИ
...То — душенька, Псіхея б то крилатаі.. — Псіхея — уособлення душі в греко-римській міфології.
Що сталось? Весь я в виразках, як Йов... — Йов (Іов) — біблійний патріарх, вірність якого випробовував Єгова, насилаючи на нього всілякі нещастя, в тому числі тілесні хвороби.
Здіймаються в небо, забираючи з собою безсмертну частину Фауста* —
Термін «безсмертна частина»
УЩЕЛИНИ, ЛІГ, СКЕЛІ, ПУСТИНЯ
  25.11.2016
але
  25.11.2016
важко зрозуміти
  22.11.2016
на какой странице о Маргарите?