Читай онлайн

знайди книгу для душі...

Головна > Книги > Статус Королеви

А вже на ярмарку Любава була, як цариця. Все у неї було найкраще: огірки найпахучіші, помідори найчервоніші, м'ясо найсвіжіше. Верталася вона з повними сумками грошей. А сусідки товар свій назад везли і заздрісно поглядали на гордовиту Любаву.

Не любили Любаву жінки, хоча бувало й самі куплять її картоплі чи цибулі, наварять на вечерю. Їдять і дивуються. Як же так може бути? Здається, на сусідніх городах вирощують, а в Любави все ж смачніше. Відьма.

Явин батько був не таким. Його на селі любили. Не раз і людей він рятував від хвороб страшних, і порадою доброю завжди підтримував. А за трави свої ще й гроші брати не хотів. Стара Любава, як побачить, що грошей не бере, починає сварити: «Бери, як дають, бо позвикають!». А він візьме гроші, та ще й трави якої цілющої в добавку дасть. А Любава побачить і знову почне: «Геть і копійчини лишньої взяти не можеш. І курей, і свиней, і коней – всіх годувати треба. На що ж я господарство триматиму, якщо ще й тебе у себе на спині буду носити?». А він махне рукою: «Будуть ще гроші…». І дійсно, завжди у них гроші були.

Ява стала золотою серединою між батьками. Вона не була жадібною, як мати, але і за роботу свою ціну знала. Задивлялися на неї сільські хлопці. І багата, і вродлива, ще й роботяща. Бувало іде за водою через поле – то вони геть і косити перестають. Стануть, та очей не відводять. Стара Любава, як побачить, що заграють, то бігом Яву до хати кличе. «Не рівня вони тобі» - каже. – «Тобі графа треба, чи короля самого».

Може й треба. Та тільки де ж його взяти, того графа?


Ява підійшла до своєї хати. Біля порогу стояло відро, а біля нього маленька Марічка умивалася прохолодною водою.

- Василь ще спить? – спитала Ява, ставлячи на сходи корзину.

- Ні, - відповіла Марічка. – Пішов у сад з кистями та фарбою, розмальовувати горщики.

Ява посміхнулась. Вона зняла фартух і попрямувала до вишневого саду.

Попередня
-= 293 =-
Наступна
Коментувати тут. Постів 132.


Останній коментар

литературный РЕБЕ 21:18:23

Обложка красивая.


литературный РЕБЕ 21:17:13

Обложка красивая.


Іванка 13.02.2018

Роман чудовий! Читати легко та цікаво.
Спочатку бентежить різке переплетіння
сюжетних ліній, потім розумієш це одне
ціле. Дарма що кохання не принесло
щастя. Доля персонажів хвилює, змушує
задуматись. Рекомендую!


Додати коментар