знайди книгу для душі...
Тренер якраз спарингував з якимось старшокласником. Спарингував — не зовсім вірне слово. Кларсон кружляв навколо юнака, спритно ухилявся від ударів і ставив блоки. Все це робив з такою легкістю, наче він взагалі нічого не важить. Джесіка дивилась на Кларсона, як зачарована, його рухи нагадували танець навколо своєї жертви.
— Окей, Майк, сьогодні краще, — нарешті мовив тренер і подав рушника важко дихаючому учневі. — Але джеб! В тебе довгі руки, джеб — твоя головна зброя, а ти про нього взагалі забув. І правий прямий, недостатньо працюєш плечем. Цей удар і мою бабусю не звалив би, Царство їй небесне.
Коли юнак з рушником попрямував до роздягальні, тренер звернув увагу на Джесіку, що стояла біля дверей.
— Міс? Прийшли подивитись на спорт справжніх мужчин?
— Ні, містер Кларсон. Я хотіла б записатись в секцію.
— В яку секцію? — вдавано серйозно перепитав тренер.
— Як в яку? У вашу, на бокс.
— Міс?
— Джесіка. Можна без міс.
— Така юна, а вже можна без міс. Так от, Джесіка. В мене в секції 21 учень. А знаєш скільки серед них дівчат?
— Скільки?
— Нуль.
— Нуль?
— Так, Джесіка, нуль. А знаєш чому?
— Чому?
— Вся справа в силі волі. Думаєш, ти перша прийшла сюди? В мене були учениці. Та вони прийшли, бо бокс — це модно, чи щоб повикобелюватись перед подругами. Але кілька синців, розтягнень, і на більше їх не вистачило. Бокс — це праця. Над собою, своїм тілом і духом. І потрібна сила волі, щоб ця праця принесла плоди.
— В мене є сила волі!
— Та невже? Ти через синець вирішила, що прийдеш сюди, тобі покажуть кілька ударів і ти відвовтузиш якусь на клас старшу дівулю?
— Я хочу вміти постояти за себе.
— Ти вперта, але ні. Бокс — не жіноча справа.
— Дайте мені шанс.
— Кажеш, хочеш шанс? А якщо тобі буде боляче?
— Потерплю.
— Що ж з тобою робити? — тренер задумався, потім продовжив: — Знаєш, скільки триває один раунд?
— Три хвилини.
— Вистоїш раунд проти, наприклад, Х'ю, — тренер тицьнув пальцем на одного з хлопців на лавці, — тоді я подумаю. Руки в блок скласти вмієш? Так, руки вище, лікті зігни, зімкни лікті. Нормально. Ноги. Ти ж правша? Ліва вперед, права назад, ширше, трохи зігни. Ноги мають пружинити. І тримай рівновагу. Рівновага — третина успіху. Зараз тобі знайдем рукавиці і шолом. І візьмеш капу.
— Мені не потрібні капа і шолом.
— Повір, потрібні. Хай краще твоя матуся прибіжить скаржитись на новий синець, ніж на вибиті зуби.
Джесіка змовчала.
— Х'ю, тягни сюди свою задницю! Раунд з Джесікою. Пів контакту.
— Але шеф, вона ж дівчисько!
— Та ще й новачок. Тому й пів контакту.
Х'ю повний, здається шестикласник, почав незграбно защипати шолом. Шолом Джесіки застібнув Кларсон, допоміг з рукавицями й дав капу. Сказав як затиснути її зубами, потім, до великого здивування Джесіки, відтягнув пальцями нижню й верхню губу, перевіряючи, як капа стала на місце.