знайди книгу для душі...
Однак десь у глибині душі закрадався ще не усвідомлений сумнів: а чи справді дівчина кохала й кохає його? Можна сказати, фундаментальне запитання – чого хоче жінка? Твого кохання, твого плеча для опори, а чи твоїх грошей і статусу? Запитання це ще навіть не звучало в свідомості, ще тільки оформлювалось у літери в європейсько-літерово-лівопівкульній системі. Але воно, напевно, робило такою несмачною цю ранкову каву й не знімало «робочу» мігрень, незважаючи на п’яту чашку міцного напою.
Трохи помасажувавши скроні й знову помацавши обручку, Юрій вирішив сходити до автомата ще за однією чашечкою «гіркого зілля»
– просити секретарку приготувати каву було вже якось незручно. ***
Двір спорожнів... Лише тихенько поскрипували гойдалки, розхитувані вітром і залишені дітлахами, яких батьки покликали вечеряти. Поруч, у пісочниці, хтось із малечі, поспішаючи додому, забув іграшкову машинку і совочок. А ще на асфальті лишилися шматочки різнокольорової крейди, якими кілька хвилин тому виводили чудернацькі малюнки.
Він залишився сам. Чомусь саме цей вечір Олексій дуже добре пам’ятав, навіть сьогодні – майже двадцять років по тому. Того дня, незважаючи на швидкі сутінки, він виводив на асфальті малюнок, свою Картину. Це була справжня Картина, в його тодішньому розумінні, на якій хлопчик зображував Світ. Таким, яким сприймав і
розумів, таким, яким міг намалювати на асфальті шматочками різнокольорової крейди. Як і приятелів, його кликали вечеряти вже разів зо три, однак Олексій чув і не чув одночасно – так захопився Творенням. Час кудись зник. Він би, напевно, і всю ніч домальовував щось у Картині, однак несподівано ліве вухо грубо скрутила в бублик дужа рука.
– Скільки тобі кричати, Альошо, щоб ішов вечеряти, га? – роздратовано сварила мати. – Не розумієш по-хорошому? Ось чекай, прийдемо додому, батько візьметься за твоє виховання! А то подивіться: ніч надворі, а він малює холєру якусь! – Це не холєра, а Картина! – схлипуючи, намагався пояснити маленький художник. – Мені ще трошки домалювати лишилося... – Я тобі зараз домалюю! Мати затягла хлопчика в під’їзд і нахилилася до нього. – Затям, щоб більше жодних малюнків і картин, досить цих дитячих дурниць! Цілими днями тільки тим і займаєшся, що малюєш. Ти вже дорослий, тож і поводься відповідно, зрозумів? – Та-а-ак, – схлипував Альоша. Мати відпустила вухо. Він не відчував болю, от тільки плакати дуже кортіло... А вранці пройшов дощ і розмив усі малюнки на асфальті. Залишилися тільки кольорові калюжки... Усе це пригадав Олексій Іванович чомусь саме зараз, коли осінній дощ періщив по машині. Він сидів за кермом, а поруч, на сидінні, лежав запакований новий шедевр до його колекції. Коли автівка повернула на знайому вуличку, дощ припинився. І тут у Олексія аж подих перехопило – ліворуч, з боку Дніпра, він побачив, як усіма кольорами переливається велетенська веселка. І хоч по натурі директор був зовсім не сентиментальний, але такої краси не бачив ніколи.
Він зупинив машину на узбіччі та так і сидів, дивлячись на веселку. Потім навіть вийшов і стояв, споглядаючи диво. Яка ж неймовірно красива, чудова веселка!
До реальності Олексія повернуло тихеньке клацання за спиною. Озирнувся. Так і є! За іронією долі, зупинився саме перед тим будинком на цій вулиці, який постійно оминав навіть поглядом. Більше того, колишня кохана якраз і намагалася сфотографувати цю веселку. З розгубленого виразу її обличчя зрозумів, що дівчина також не помічала його раніше. Кілька секунд дивилися одне на
Davidgn 06.01.2025
Коментар буде відображений після підтвердження модератором
KegareNout 04.01.2025
Коментар буде відображений після підтвердження модератором
Buriakvova 26.11.2014
Я б назвав цю книгу "щоденник" ("біографія" ) не більше. А взагалі враження від прочитаного позитивне . На трійку