знайди книгу для душі...
– То як зараз твоє здоров’я? – поцікавилася Тетяна. – Краще? Принаймні вигляд у тебе досить непоганий. – Дякую, Тетянко. Дива трапляються, але тоді, коли докладаєш певних зусиль, а не сидиш і лише чекаєш. Усі ті пачки цигарок, які випалив за останні кілька років, ще довго мені гикатимуться. Уже не кажу про літри кави, які випивав. Палити кинув уже остаточно, а ще, – з гордістю розправив плечі, – майже місяць, як бігаю. Почуваюся набагато краще, на здоров’я практично не скаржуся. – Ну, ти, мужик, даєш! – поплескав друга по плечу Сергій. – Я добре пам’ятаю, що востаннє бачив Юру в кедах на другому курсі академії, коли в нас фізкультура була разом, – Андрій поставив горнятко на стіл. – Згадали? – Звісно, хіба ж можна забути ці командні змагання з баскетболу і волейболу...
– Ну, тепер давай ближче до справи. Точніше, твоєї нової власної справи. Гадаю, всіх це зацікавило чи не найбільше, – Андрій підсунув диктофон ближче. – Як узагалі прийшла ідея щодо саме цього бізнесу? – Досить несподівано. Втратив роботу і постала дилема – а що ж робити тепер? Чого я, власне, хочу від життя? Шукати нову роботу, знову на когось працювати? Спробувати щось зробити самому? Проаналізував своє життя й багато цікавого віднайшов. З одного боку, сфера купівлі-продажу, торгівлі, або, у більш глобальному плані, економіки, мене дуже цікавить. І не сама суха теорія, скажу я вам. З іншого – звичайна посада в компанії – чи то аналітика, чи бухгалтера, чи менеджера – точно не для мене, занадто багато обмежень у кожній. Ні, не моє.
Напрошується очевидне рішення – відкрити власну справу. Однак, як то кажуть, легко задекларувати: «стану підприємцем», але важко визначитися з тим, що будеш пропонувати людям, і наважитися на цей крок…
– Ага, не томи, Юро, то як же знайшов це своє? Де собаку зарито? – не витримала Юля. – А собаку було зарито прямо-таки під носом, – хлопець засміявся, – під моїм, звісно. «Наводку» ж дав один знайомий… – Чекай, до чого тут «водка», чи то як її, кляту, – горілка? – здивувався Олег.
– Та я ж і кажу, не на горілку, а «наводку», тобто, підштовхнув до цієї думки, – Юрій засміявся. – А було так. Поїхав якось я на Петрівку, як завжди у вихідний, книжки подивитися з відкриття власної справи, початку бізнесу, ну й таке інше, ви розумієте. Ще й глянути, що новенького з’явилося. Коли біля якоїсь із розкладок чую, питає один чоловік про книгу Котлера. – Давайте уточнимо, – зупинив Юрія Андрій. – Котлер, якщо не помиляюся, це той всесвітньовідомий економіст, який приїздив у академію з лекцією, коли ми ще тільки бакалаврат закінчували? – Саме він, – закивав оповідач. – Отож, коли у продавця книжки не знайшлося, згадав, що в мене є аж дві: купив тоді після відкритої лекції, здається, одну комусь у подарунок. Причому, книжечки ті не прості – мовою оригіналу! І щось ніби мене підштовхнуло. Підхожу до чоловіка й пропоную продати примірничок. Він одразу ж погодився й навіть назвав ціну. Не знаю чому, а мені та цифра видалася якраз адекватною, підходящою.
– А ти врахував, що там автограф Котлера? – під дружний сміх запитав Сергій. – Ще б пак! – Юрій підлив чаю в горнятко. – Тож домовилися про зустріч на тижні на «нейтральній території». Я йому книгу приніс, а він 100 доларів, як і обіцяв. Дає мені гроші – і тут… як сонце з-за хмар! Еврика! А чому б не спробувати себе в бізнесі продажу книжок економічного спрямування? З того першого гонорару в 100 «убитих єнотів» і розпочався мій бізнес… – Непогано, Юро, 100 баксів одразу за книгу заробити. Пан Білл Гейтс починав з 50… – зауважив Сергій. – Маєш реальні шанси стати мільярдером, – засміялася Таня. – Маю, звісно. Але поки – оформив свій сайт та електронний магазин. На заощадження, які зробив на наше з Оксі весілля й медовий місяць, узяв в оренду торговельну площу неподалік дому та метро й навіть першу партію книжок вибрав, частину завезли, а частину ще мають підвезти. – Непогано, то ти ще й продав щось? – Авжеж! Кілька десятків книг розійшлося. Літературу підбирав для професіоналів, в основному, таку, що актуальна для керівного складу компаній. По собі знаю, як часом не вистачало інформації й часу, щоб її відшукати… А ще, – Юра загадково всміхнувся, – основна фішка в тому, що придумав ефективний спосіб, як зацікавити людей купувати книги саме в мене, – зробив інтригуючу паузу. – Насправді все елементарно і красиво. Але це вже справжня страшна комерційна таємниця! Друзі захоплено слухали історію Юрка про заснування власної справи. Ніяк не вірилося, що може бути так легко.
Davidgn 06.01.2025
Коментар буде відображений після підтвердження модератором
KegareNout 04.01.2025
Коментар буде відображений після підтвердження модератором
Buriakvova 26.11.2014
Я б назвав цю книгу "щоденник" ("біографія" ) не більше. А взагалі враження від прочитаного позитивне . На трійку