знайди книгу для душі...
Максим спустився нижче до долини, щоб гора трохи закрила його від вітру з моря. Знайшовши зручне місце, розстелив каремат, дістав із рюкзака вечерю: банку сардин, хліб, два помідори, маленький кавунчик, який купив сьогодні на базарі, літрову пляшку мінералки. Витерши руки серветкою, з апетитом почав трапезу. За якісь хвилин п’ятнадцять залишилися лише шкірки та кісточки від кавуна в бляшанці з-під сардин. З водою Максим поводився економніше, випив тільки півпляшки. Адже з собою на три дні він узяв
усього шість літрів води й наповнену по вінця армійську флягу.
***
До неї тисячі доріг Ведуть – і на вершині тій Зійдуться разом, мов струмки До лона бистрої ріки.
Дорога довга, до тепла, Як стежка між добра і зла. Провалля тут, провалля там – Вір серцю і не вір думкам.
Вершина і вогонь на ній Людських надій, бажань і мрій. Зійдеш – від них знайдеш пісок, Зроби сьогодні перший крок.
Максим згорнув книжку.
Сонце сідало, темна тінь лягла на долину, огортаючи й гору, до якої прямував хлопець. Світило, ніби прощаючись, затрималось на якусь мить на вершині, а потім зникло за обрієм.
Максим дістав з рюкзака спальник. Поруч устромив саперну лопатку. Після цього ще раз подивився на найближчий горб «верблюда ». Завтра він підкорить і його. Незважаючи на те, що було ще досить тепло, студент змусив себе залізти в спальник, щоправда, розстебнувши його.
На свіжому гірському повітрі спалося просто чудово. Максим прокинувся з першим промінням сонця, що сходило. Хоча майбутній лікар і вважав себе «совою», проте лягати рано і так само рано вставати за останній місяць звик.
«Недарма вважають, що «сови» – то лиш «жайворонки», у яких трохи змістилася стрілка біологічного годинника», – вилізаючи зі спальника, подумав він.
Ставши на ноги, протер очі й потягнувся так, що почув хрускіт кісток.
– А тепер, як казав герой мультфільму, пора б і підкріпитися, – сказав собі, дістаючи з рюкзака їстівні припаси. Поснідавши, швидко поскладав усі речі до наплічника. Треба було поспішати, поки сонце ще милосердне. Зважаючи на прохолодний ранок, він накинув жилетку-безрукавку з безліччю кишень. Потім надів рюкзак і, взявши саперну лопатку, почав спускатися в долину.
Час летів непомітно, ставало спекотно. Максим зняв жилетку й накинув її на плечі, щоб не обгоріли. У кедах йти було зручно, хоч іноді неприємно, коли наступав на гострий камінець. А цього добра в долині вистачало. Кілька разів йому здавалося, що бачить гадюк, які швидко заповзали за кущики чи в нори.
Уже під обід Максим нарешті опинився на вершині найближчого і найвищого з горбів «верблюда». Він став озиратися довкола, зробивши спершу кілька ковтків з розпеченої сонцем алюмінієвої
фляги. Вершина була трохи пологою, витягнутою на схід, метрів двадцять у довжину і до десяти в ширину. Вона виявилася більш кам’янистою, ніж долина. То тут, то там стирчали кам’яні брили. Хлопець упевнено підійшов до плоского невисокого квадратного каменя. Але зрушити його з місця не зміг.
«Доведеться копати», – констатував.
Ґрунт був піщано-кам’яним, саперна лопатка важко вгризалася в гору. Максим копав під самим каменем, який глибоко вріс у землю. Важив, певно, тонну, не менше. Сонце було в зеніті. Рясно стікав піт. Юнак заглибився на метр під камінь. Тепер при кожному дзенькоті лопатки об камінчик його серце завмирало.
Davidgn 06.01.2025
Коментар буде відображений після підтвердження модератором
KegareNout 04.01.2025
Коментар буде відображений після підтвердження модератором
Buriakvova 26.11.2014
Я б назвав цю книгу "щоденник" ("біографія" ) не більше. А взагалі враження від прочитаного позитивне . На трійку